פונדקאות - ההבדלים בין הארץ לחו"ל

 

יש להבין שיש לא מעט הבדלים בין פונדקאות בארץ לבין פונדקאות בחו"ל, ולו כי למרחק הרב מהאם הפונדקאית יש השפעה ישירה על הקושי הנפשי ועל תחושת השליטה, לנורמות החברתיות יש השפעה ישירה על תחושת התמיכה ואף מערכת הבריאות שאינה מוכרת מעמידה קשיים משלה. עם זאת, למרות שבארץ הרבה יותר נוח לעבור הליך פונדקאות, עדיין רבים בוחרים לעבור את ההליך מעבר לים, רחוק מהבית ובארץ זרה. מדוע?

 

מי זכאי לעבור את ההליך בארץ?

התשובה הראשונה שניתן לענות על השאלה מדוע אנשים בוחרים באופציית פונדקאות בחו"ל, קשורה לעובדה הפשוטה - לא כל הורה עתידי זכאי לעבור הליך פונדקאות בגבולות מדינת ישראל. אם כן מי כן זכאי? ובכן לפי הוועדה לאישור הסכמים לנשיאת עוברים, רק זוגות נשואים והטרוסקסואליים אשר גרים ביחד ויש להם הסכם חיים משותף, כאשר גם לגיל יש משמעות - האישה אינה יכולה להיות מעל גיל 54 ואילו הגבר אינו יכול להיות מעל  גיל 58. כמו כן היתר זה ניתן רק עבור זוג שבו האישה לוקה במחלה שעשויה להחריף בעקבות ההיריון, או אם הרחם של האישה אינו מאפשר להחזיק היריון עד תומו.

 

יתרונות פונדקאות בחו"ל

לאור כל זאת, אם מדובר בזוג שמעוניין בילד באמצעות פונדקאות, אך הוא אינו עונה על הפרמטרים הנ"ל, מהר מאוד הוא עשוי למצוא את עצמו בוחר באופציית פונדקאות בחו"ל. כמו כן ניתן למצוא מספר הבדלים נוספים. כך למשל נמצא שפונדקאות בחו"ל לרוב תהיה יותר זולה (בארץ העלות עשויה להגיע ל250 אלף ₪, ואילו הליך זהה בחו"ל יעלה רק כ150 אלף ₪), ולבסוף נציין שגם יש מי שבוחר לעבור את ההליך בחו"ל, ולו כי הוא מבקש לשמור על הליך כמה שיותר אנונימי - עובדה שפחות אפשרית בארץ קטנה כשלנו.

054-871-76-17

03-376-0778